O MNĚ

Jmenuji se Alenka Fialka a žiji v Českých Budějovicích.

Maluji léčivé energetické mandaly. K této tvorbě jsem se dostala náhodou, i když "náhody neexistují". V době, kdy jsem se zabývala hledáním, jak dál naložit se svým životem, jsem často poslouchala na internetu ("youtube") ezoterické přednášky a u toho jsem si začala malovat. Obrázky mi samy vznikaly pod rukama a já časem začala malovat kruhy a do nich vkreslovala různé obrazce. Měla jsem z malování krásný pocit a mandalky jsem začala rozdávat mým přátelům a známým, jen tak pro radost. Jednoho dne mi moje známá řekla: "VYSTAV SVÉ MANDALY NA FB, jsou tak krásné, že jistě potěšíš spoustu lidí". Následujícího dne jsem tak učinila a dala jsem mandalku na facebook. Za pár hodin mi přišla soukromá zpráva, zda bych mandalku prodala. Paní ji chtěla poslat do Anglie jako dárek své setře. Ani jsem netušila, jaká vlna zájmu se rozjede, a tak jsem se s velikým nadšením pustila do tvoření mandal. Celý postup i techniku jsem si sama vymyslela, časem zdokonalovala a stále ji vyvíjím. K namalování mandalky je třeba i atmosféru a harmonické prostředí. Vždy si zapálím svíčku, vonnou tyčinku, pustím si hudbu, ponořím se do tvorby a jsem, jak já říkám, v jiné dimenzi, v jiném světě. Malování mandal vnímám jako poslání a dnes je to i mým povoláním. Moje mandalky jsou po celé České republice, na Slovensku, ve Švýcarsku, Anglii, Irsku, USA, nejdále na Sibiři a v Koreji, na Novém Zélandu.

Maluji podle data narození a křestního jména. MANDALY OSOBNÍ, PARTNERSKÉ, HARMONIZUJÍCÍ, UKLIDŇUJÍCÍ, POSILUJÍCÍ. Také na téma LÁSKA, PRÁCE, ZDRAVÍ, DOMOV, PROSPERITA, HOJNOST, SVATEBNÍ DARY, NAROZENINOVÉ, K VÝROČÍ, DO FIREM, KANCELÁŘÍ apod. Nacítím se na informační pole klienta a intuicí vybírám barvy podle toho, kde má klient zablokované energie. Někdy je to jedna barva, jindy je jich mnoho, jsou to hlavně barvy jednotlivých čaker. Pokud má klient zablokovanou první čakru, použiji barvu červenou apod. Při tvoření mandalky mi chodí informace k danému klientovi, které mu pak napíši k mandalce v komentáři a také její název, což je zároveň téma, které by měl řešit. Mnohdy se mě lidé ptají, jak dlouho mi trvá mandalku vytvořit. To je různé, ale je to proces, trvající několik hodin, někdy i několik dní.

Na začátku článku jsem psala, že maluji léčivé energetické mandaly. Jen bych chtěla dodat, že se tak děje skrze mé ruce, z nichž proudí energie do mandal. V roce 2006 jsem prošla zasvěcením REIKI. I to mi pomáhá cítit energie, které při malování využívám.

Když mandalku dokončím a než ji pošlu klientovi, provádím s ní svůj rituál, kdy mandalce žehnám a děkuji, že jsem ji mohla vytvořit, poděkuji a poprosím, ať je odpojena od mých energií a působí skrze Vesmír. Věcmi mezi nebem a zemí se zabývám již mnoho let, jsem celoživotní student. Mám ráda výzvy a nové projekty, vždy se moc ráda pustím i do neznámého, pokud s tím vnitřně souzním. Mám mnoho nastudováno a hlavně prožito, pády i vzlety a ne jednou, ale to jistě nejsem sama.

Kromě mandal maluji energetické obrazy akrylem na plátno, zajímám se o numerologii, psychologii, karty, hodně času jsem se věnovala VZORCŮM DUŠE, které jsem si vypracovala a také je praktikovala sama na sobě. Již delší dobu mi chodily dotazy, zda budu na ezoterických festivalech vystavovat své mandaly, a tak jsem se rozhodla, že ano. Je to pro mne výzva a bude to má nová zkušenost...